چرا سنگ ها مهم هستند؟


از زماني که بشر شروع به ساختن خانه کرد، سنگ ها را جزء عمده مصالح مورد استفاده اش قرار داد. در ساختمان هايي که اصطلاحا به آنها سنگي گفته مي شود، از سنگ لاشه، گچ و آهک استفاده مي شود. چندين کاني در کنار هم قرار مي گيرند و يک سنگ طبيعي را تشکيل داده و در بيشتر کارهاي عمراني از اين ماده استفاده مي شود. به همين دليل خريد و فروش سنگ ها در سال هاي گذشته افزايش زيادي داشته است.


اصولا بنا به استفاده اي که يک سنگ در ساختمان دارد، انتخاب صورت مي گيرد. با مشاوره ها و راهنمايي که پيمانکاري سنگ در اختيار قرار مي دهد مي توان بهترين و مناسب ترين گزينه را برگزيد.


ويژگي هاي سنگ ها


سنگ ها ويژگي هاي زيادي دارند و وجود اين مشخصات باعث مي شود که در قسمت هاي زيادي مورد استفاده قرار گيرند. از جمله ويژگي هاي سنگ ها مي توان به مقاومت بالا در برابر آب و شرايط جوي اشاره داشت. اين يکي از مهم ترين مزيت هايي است که موجب شده است از اين مصالح ساختماني به طور عمده استفاده شود.


از ديگر ويژگي هاي سنگ ها مي توان به صيقل پذيري آنها اشاره کرد. سنگ ها با داشتن اين ويژگي مي توانند جلوه ظاهري و بصري نما را افزايش دهند و همه فاکتورهايي که از پوشش استفاده شده در نما انتظار مي رود را، براورده نمايند.


مقاومت بالا در برابر مواد اسيدي و قليايي، حرارت و گرما، ثابت بودن رنگ، بالا بودن مقاومت در برابر ضربه و خمش و داشتن قابليت شستشو از ديگر ويژگي هاي که مي توان براي سنگ ها برشمرد.


 يک سنگ ساختماني خوب بايد چه ويژگي هايي داشته باشد؟


براي آنکه يک سنگ را بتوان در ساختماني مورد استفاده قرار داد، بايد ويژگي هاي خاصي داشته باشد. در ادامه در مورد اين ويژگي ها صحبت خواهيم کرد.


بافت سنگ


يکي از مهمترين ويژگي هاي که سنگ هاي مورد استفاده در ساختمان ها بايد از آن برخودار باشند، بافت سنگ است. بافت سنگ ها بايد بدون شيار و ترک باشد و هيچ گونه پوسيدگي در آن مشاهده نشود. اصطلاحا بافت سنگ بايد کاملا يک دست و صاف باشد.


جذب سنگ


از ديگر مشخصات سنگ ها، عدم جذب آب است. سنگ ها نبايد هيچ گونه نفوذ پذيري نسبت به آب داشته باشند تا بتوانند براي مدت طولاني مورد استفاده قرار گيرند.


پايداري مکانيکي


لازم است که سنگ ها قادر به تحمل وزن باشند. حداقل وزني که يک سنگ بايد بتواند آن را تحمل کند، 150 کيلوگرم بر سانتي متر مربع است.


مقاومت در برابر شرايط محيطي


يکي ديگر از مهم ترين فاکتورهايي که لازم است سنگ انتخابي براي ساختمان از آن برخودار باشد، مقاومت در برابر شرايط محيطي است. اين نکته يادآوري مي کند که يک سنگ بايد بتواند در برابر باد، آب، يخبندان، گرما و سرما و بارندگي از خود مقاومت و پايداري خوبي نشان دهد.


 انتخاب سنگ نما


سنگ نما از آن جهت که بيشترين تماس را با شرايط بد محيطي دارد، لازم است که از کيفيت بالايي نيز برخوردار باشد. سنگ هايي که براي نما استفاده مي شوند بايد متناسب با شرايط جوي منطقه باشند. دوام بالا، رنگ ثابت و چسبندگي خوب با ملات نيز از ديگر ويژگي هايي است که يک سنگ مورد استفاده در نماي ساختمان بايد از آن بهره برده باشد.


براي خريد سنگ هايي با کيفيت براي نما، اينجا کليک کنيد و تنها کيفيت را از اين سنگ ها توقع داشته باشيد.مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها


ماشين هاي خارجي Kristen گروه خاقانی مرجع سرگرمی و طنز روانشناسی مُدرن شکوفه سیب دوزین دانلود دانلود فارس قاسـم مـلا Trina